I bie gruaja nga motori dhe nuk kuptoi asgje

I bie gruaja nga motori dhe nuk kuptoi asgjë (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndihur në Greqi, në rrugën provinciale Neraidas-Vrysselas në Thesprotia.
Protagoniste një grua, e cila qëndronte në vendin e lapsëm të motoçikletës që drejtonte bashkëshorti i saj. Por, para se motori të arrinte në kryqëzimin Vrysselas, citon alb-observer.com, në një tatëpjetë, gruaja ra nga motori.
Por, bashkëshorti i saj nuk kuptoi asgjë dhe vazhdoi të drejtonte motorin e tij gjithë teklif. Ndërkohë gruaja e tij u tmerrua se kur ajo u rrëzua nga motori ora ishte 24:00 e mesnatës.
Pasi ra nga motori, ajo e merrte atë vazhdimisht në telefon, por ai nuk dëgjonte si pasojë e zhurmës së motorit. Megjithatë, pas 5 kilometrash rrugë, më në fund kuptoi se kishte humbur gruan dhe u kthye për ta gjetur!
Nga paniku që e kishte zënë, njoftoi policinë e cila menjëherë nisi të kërkojë për gruan e humbur. Për fat të mirë, pas gjysmë ore kërkimi arritën ta gjejnë dhe…
Edhe pse incidenti ishte i rrallë, si dhe nervat e gruas ishin bërë turbo, ngjarja muroi forma komike…!/alb-observer.com/