Tirane - Para pak oresh: Ish-i perndjekuri i ve flaken vetes!! (VIDEO)

Tirane - Para pak oresh: Ish i perndjekuri i ve flaken vetes!! (VIDEO)


Ky është momenti kur Gjergj Ndreca i ka vënë flakën vetes, pasi ka hedhur benzinë në trup. Ish- të përndjekurit e tjerë në grevë urie janë mundur që ta shpëtojnë, por ai ka marrë flakë përnjëherë.
Pamjet ekskluzive të siguruara nga Tv A1 Report tregojnë qartë momentet kur ish i burgosuri politik Gjergj Ndreca del nga çadra, dhe largohet disa metra më tutje. Në dorë mbante një shishe me benzinë me të cilën lag rrobat. Në momentin kur po tenton të ndezë shkrepësen shokët e tij e kuptojnë dhe një polic tentojnë t’i vijnë në ndihmë për ta ndaluar. Ndërsa Ndreca bërtet: “Më vini shkrepësen”, shokët i kanë lidhur duart prapa. Në nga shokët e tij, Pal Shtjefni i ndodhur para Ndrecës, ndez çakmakun dhe rrobat e grevistit marrin flakë menjëherë. Në një moment shokët dhe polici largohen dhe më pas tentojnë ta shuajnë duke i hedhur ujë dhe mbuluar me batanike. Gjergj Ndreca është dërguar në spital në gjendje të fikëti. Sot është dita e 17-të e grevës së urisë.